Şakın bir Dınlence
Kardeþ Tatil Köyümüzü de Ziyaret Ediniz Bellapais Hotel Ambelia Village
     
Ana Sayfa     Hilarion-Village     Fiyatlar     Transfer & Oto Kiralama     Reservasyon/Iletişim     Albüm     Kιbrιs     SSS

Sikça Sorulan Sorular

Hilarion bazi önemli noktalardan ne kadar uzakliktadir?

Karmi Köyü, Hilarion’dan bes dakikalik yürüyüs mesafesindedir. Doguya dogru 15 km ileride liman kasabasi Girne yeralir. Kibris’in incisi olarak bilinen Girne görmek isteyeceginiz çok sey sunar. Baskent Lefkosa 40 km uzakliktadir. Sekiz kilometrelik mesafeden itibaren dogu ve bati yönlerinde plajlar uzanir.

Havalimani ne kadar uzakliktadir?

Ercan Havalimani 53 km mesafededir.

Vizeye ihtiyacim var mi?

Kuzey Kibris’a gelmek için vizeye ihtiyaciniz yoktur. Geçerli bir pasaport veya kimlik karti bulundurmaniz yeterlidir. Eger pasaportunuzun mühürlenmesini istemiyorsaniz, pasaport kontrolden geçici bir sayfa talep edebilirsiniz.

Ödemeyi ne zaman yapmaliyim?

Oda rezervasyonlarinizi teyit etmek için 25%’lik bir ön ödeme yapmanizi rica ediyoruz. Kredi karti veya banka transferi ile ön ödemeyi yapip, kalan bakiyeyi de gelince ödeyebilirsiniz.

Ödemeyi nasil yapabilirim?

Kredi Karti (visa, master card). Kredi karti ödemeleri için doviz kur degisimi kullanilir.

Para biriminiz nedir?

Kuzey Kibris’ta para birimi Türk Lirasi’dir (TL). Bunun yaninda Euro, Ingiliz Sterlini ve Amerikan Dolari da kabul edilir. Sikça rastlanan ATM’lerden para çekebilirsiniz.

Saglik sigortasina ihtiyacim var mi?

Kuzey Kibris’ta iyi saglik merkezleri bulunur. Bununla beraber, yeterli saglik seyahat sigortasi yaptirmanizi tavsiye ederiz. Birçok ilaç halahazirda burdaki eczanerle bulunur.

Elektrik voltaji ne kadardir ve kaç uçlu priz kullanilir?

Ekektrik 240 volttur. Prizler üç uçludur.

Otomobil kiralamami tavsiye eder misiniz?

Hiç süphesiz, evet. Otomobil kiralamak sizi zaman kaybindan kurtarir ve ulasim özgürlügü saglar. Buraya geldiginizde otmobil bulamayip hayal kirikligina ugramamaniz için önceden ayirtmanizi tavsiye ederiz. Adiniza önceden bir otomobil ayirtabiliriz. Araç seçerken Kibris’ta trafigin soldan aktigini unutmayiniz.

Gelirken kendi havlu ve çarsaflarimi getirmeli miyim?

Hayir, buna gerek yok. Banyo ve yüz havlularinizi biz size sagliyoruz. Plaj havlunuzu getirmeniz yeterli olacaktir.